Wiadomości

Perła wśród opakowań

2014-03-15

Decyzją kapituły konkursu Art Of Packaging 2014 Professional otrzymaliśmy nominację, a następnie zajęliśmy I miejsce w kategorii Opakowanie Etykieta. Etykiecie zaprojektowanej i wydrukowanej w drukarni Unicum Etykiety przyznano tym samym tytuł Perły wśród opakowań.

Etykieta SOK JABŁKOWY UNICUM jest etykietą wielopokoleniową.
Dzieje się tak, ponieważ łączy ze sobą tradycję z nowoczesnością. Widzimy na niej najpopularniejszy od wieków polski owoc, który bije po oczach swoją świeżością, czystością i dosłownie tryska orzeźwiającym sokiem. Techniki drukarskie, kolorystyka i uszlachetnienie etykiety są nowoczesne i bardzo młodzieżowe – wypukłe srebrno-czarne jabłko o przestrzennej powierzchni sprawia wrażenie chłodu i surowości, a prostokątne nieregularne srebrne obrysy kojarzą się z kamienną podłogą lub ścianą piwnicy czy spiżarni. Efekty te bardzo wyraźnie podkreślają walory zawartości butelki. Patrząc na opakowanie czujemy prawdziwą świeżość i przyjemny chłód, co zachęca do sięgnięcia właśnie po ten produkt. Delikatna szorstkość całej etykiety i gładka wypukłość samego owocu, połączona z odbijającą się od jego powierzchni tryskającą strugą i kropelkami wody, powoduje jeszcze większe pragnienie i chęć posiadania produktu.
Myślą przewodnią naszego pomysłu było pokazanie w nowej odsłonie znanego od wieków  zwykłego, podstawowego produktu, podkreślenie jego prostoty, a jednocześnie dostojności i wysokiej jakości.

© Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Cookies | Polityka Prywatności
Zdjęcia: Katarzyna Janaszek
Realizacja: Weblider

Firma Unicum to polska drukarnia etykiet samoprzylepnych na roli. Jako producent oferuje: etykiety foliowe, samoprzylepne na opakowania, na rolce, na wino w mieście Poznań, Warszawa.